poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Technikum Budowlane na Targach „Budma”Technikum Budowlane na Targach „Budma”

W dniu 12 marca uczniowie klas I, II, III, IV Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie „BUDMA”. Opiekunami uczniów byli Beata Królikowska i Paweł Moska.

W trakcie zwiedzania ekspozycji targowych uczniowie mogli zobaczyć, jak w praktyce stosuje się nowoczesne techniki wykonywania elementów budowlanych, obejrzeli pracujący sprzęt specjalistyczny. Zapoznali się z materiałami służącymi zarówno we wznoszeniu obiektów, jak i w robotach wykończeniowych. Była to okazja do poznania różnych sprzętów geodezyjnych ułatwiających dziś prace na budowie. Swoją ofertę prezentowały również firmy specjalizujące się w innych branżach: sanitarnej, elektrycznej, mechaniki precyzyjnej oraz wydawnictwa branżowe.  Była możliwości uczestniczenia w pokazach i w związku z tym, zapoznania się z praktycznym zastosowaniem materiałów budowlanych. Można było obejrzeć proces projektowania konstrukcji przy użyciu programów komputerowych niezbędnych dziś w projektowaniu. Dla wzbogacenia bazy dydaktycznej kierunku budowlanego skorzystaliśmy z oferty wystawców zarówno krajowych, jak i zagranicznych przywożąc materiały budowlane w postaci próbek oraz folderów technicznych.

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów wyjazdu. Odbył się on przy wsparciu Przedsiębiorstwa Produkcji Betonów i Prefabrykatów „BETARD” oraz Hurtowni Materiałów Budowlanych w Wieruszowie Pani Marzeny Gruszki. Bardzo serdecznie dziękujemy!


Skip to content