poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Technik mechatronik, technik mechanik i technik elektryk – nauczyciele polecają!Technik mechatronik, technik mechanik i technik elektryk – nauczyciele polecają!

Nauczyciele kierunków: technik mechatronik, technik mechanik i technik elektryk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zapraszają tegorocznych absolwentów gimnazjów do podjęcia nauki na n/w kierunkach kształcenia.

TECHNIK MECHATRONIK– to może być właśnie zawód dla Ciebie. Interesujesz się nowoczesnymi technologiami, przyciąga Cię  elektronika i automatyka, interesujesz się robotyką i jej rozwojem, chcesz zdobyć zawód dający wiele możliwości zatrudnienia- wybierz ten kierunek. Zdobędziesz tu nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną.

W dniu 26.05.2017 roku odbyło się szkolenie nauczycieli przedmiotów mechatronicznych w związku z dostarczeniem nowego sprzętu dydaktycznego.
Szkolenie przeprowadzili pracownicy firmy  PPU  „Micro” z Otmuchowa: Zuzanna Kowalska i  Adam Piotrowicz, w ramach programu „Fachowiec – kompleksowy program rozwoju ZSP w Wieruszowie”.

Nasza pracownia wzbogaciła się o nowe stanowiska dydaktyczne:

– model sortownika,

– moduł z manipulatorem Pick&Place,

– układ współpracy siłowników – gra w tenisa,

– moduł magazynu grawitacyjnego,

– moduł transportu,

– zestawy egzaminacyjne.
Informujemy również, że na kierunku TECHNIK MECHANIK– od roku szkolnego 2017/2018 startuje nowa kwalifikacja  „Użytkowanie obrabiarek skrawających”. Dzięki niej  nauczysz się obsługi obrabiarek konwencjonalnych i CNC.

Duże zainteresowanie  rynku pracy związane jest z zawodem: TECHNIK ELEKTRYK.
Wybierając ten kierunek, nauczysz się podłączać układy sterowania i zasilania silników, wykonywać instalacje elektryczne, montować nowoczesne oświetlenie, a co najważniejsze sukces w zawodzie gwarantowany, zdawalność egzaminów zawodowych na tym kierunku w ostatnich latach – 100%.

Zapraszamy!


Skip to content