poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Szkolny Turniej SzachowySzkolny Turniej Szachowy

17 grudnia 2021 rokuZespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zorganizowany został Szkolny Turniej Szachowy, w którym uczestniczyło 12 zawodników. Po omówieniu zasad i przepisów turniejowych sporządzono listy startujących i przystąpiono do współzawodnictwa.

Turniej przeprowadzono systemem komputerowym na dystansie 7 rund, przy 10-minutowym czasie dla zawodnika. O zwycięstwie decydowały punkty duże, punkty małe oraz punkty małe z pominięciem wyników skrajnych.

Po podsumowaniu rozgrywek okazało się, że zwycięzcami zostali:

Kategoria chłopców klas trzecich:

I miejsce Rosiński Bartłomiej,

I miejsce Sowa Maciej

II miejsce Ciupek Paweł

II miejsce  Rabiega Kacper

III miejsce Kaleta Kacper

IV miejsce Juszczak Mateusz

IV miejsce Mak Bartosz

Kategoria chłopców klas drugich:

I miejsce Cieplik Krzysztof

I miejsce Kruszczyński Adam

II miejsce Oszczęda Jakub

III miejsce Ciszewski Patryk

IV miejsce Bylicki Jakub

Zwycięzcom turnieju okolicznościowe dyplomy wręczył wicedyrektor szkoły pan mgr Maciej Heidt.

Sędzią zawodów był pan Wacław Zabłocki. Dziękujemy panu Wacławowi za poświęcony czas oraz bezinteresowną pomoc przy prowadzeniu turnieju.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem turnieju był uczeń trzeciej klasy technikum machatronicznego Bartłomiej Rosiński.

Bartku gratulujemy pomysłu, mamy nadzieję, że w przyszłości odbędą się kolejne zawody poświęcone tej grze, która rozwija pamięć i uwagę, myślenie logiczno – wyobrażeniowe, a także uczy nas konsekwencji i wytrwałości w działaniu.

Opiekę nad uczniami sprawował nauczyciel naszej szkoły i pasjonat gry w szachy – Radosław Światłowski.


Skip to content