poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sytuacja na lokalnym rynku pracy – spotkanie klasy II D z doradcą zawodowym MCK OHP – p. Aldoną Hoja-KozeraSytuacja na lokalnym rynku pracy – spotkanie klasy II D z doradcą zawodowym MCK OHP – p. Aldoną Hoja-Kozera

31 maja br. po raz kolejny odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym –  p. Aldoną Hoja-Kozera  – dla uczniów klasy II d (pod opieką nauczyciela p. Karoliny Zaleśnej).

Tematem spotkania było omówienie sytuacji rynku pracy w powiecie wieruszowskim.

Na zajęciach doradca zawodowy przybliżyła młodzieży koniunkturę oraz uwarunkowania lokalnego rynku pracy w powiecie wieruszowskim. Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości uczniów, że wiedza zdobyta podczas spotkania, pozwoli im w przyszłości sprawnie poruszać się po rynku pracy. Młodzi ludzie nabiorą również większej pewności siebie, ponieważ świadomość, że się coś potrafi jest niezbędna w budowaniu własnego wizerunku.

Zajęcia zostały dodatkowo uzupełnione filmem pt. „Gdzie i jak szukać pracy”, co dało możliwość młodzieży zapoznania się podstawami metod poszukiwania pracy.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach zdając sobie sprawę z tego, że posiadając wiedzę o sobie i o tym czego oczekuje od nich rynek pracy, to w znacznym stopniu daje im możliwość na samorealizację, jak również lepszy start w dorosłe życie.