poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Światowy Dzień Zdrowia PsychicznegoŚwiatowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego odbywają się pod hasłem „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został zapoczątkowany przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation of Mental Health). Po raz pierwszy świętowano go 10 października 1992 roku, od tamtej pory odbywa się cyklicznie, i każdego roku ma inne hasło przewodnie.

Głównymi celami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego są:

  • profilaktyka zaburzeń psychicznych,
  • zapewnienie pomocy osobom zmagającym się z chorobami psychicznymi,
  • akcje na rzecz przeciwdziałania stygmatyzacji osób cierpiących,
  • edukacja dotycząca rodzajów i objawów zaburzeń psychicznych,
  • edukacja dotycząca sposobów radzenia sobie ze stresem i presją społeczną.

PAMIĘTAJCIE zdrowie psychiczne to jeden z ważniejszych elementów naszego dobrego funkcjonowania. Musimy o nie dbać, tak jak o pozostałe aspekty zdrowego trybu życia. Terapia psychiatryczna czy wizyty u psychologa są tak samo potrzebne, jak każde inne leczenie i nigdy nie powinny być powodem do wstydu.

Nie bagatelizujmy swojego zdrowia psychicznego, zadbajmy o siebie – pamiętajmy, wszyscy jesteśmy ważni!


Skip to content