poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Świąteczne dary dla hospicjumŚwiąteczne dary dla hospicjum

W dniu 18 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie razem z Hufcem Pracy z Wieruszowa zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup środków opatrunkowych i środków higieny osobistej dla osób potrzebujących. Do akcji dołączyli się również pracodawcy, u których nasza młodzież odbywa praktyki zawodowe. Wszystkie dary zostały przeznaczone dla hospicjum w Mirkowie prowadzonego przez siostrę Renatę.

Było to wydarzenie, które wzbudziło we wszystkich osobach związanych z hospicjum pozytywne emocje, a samym pacjentom przyniosło mnóstwo radości i pokrzepienia. Dla naszej młodzieży spotkanie ze starszymi, chorymi ludźmi było także wielkim przeżyciem.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracodawcą za wsparcie i Aptece Św. Rocha z Wieruszowa, która po raz kolejny pomogła nam w szybkiej realizacji.

Organizatorzy mgr Sławomir Stojecki i mgr Robert Gruszka składają podziękowania dla wychowawców i klas, Panu Mieczysławowi Borkowskiemu komendantowi Hufca Pracy z Wieruszowa wraz z kadrą za bezinteresowne zaangażowanie się w pomoc.

Akcję wsparły klasy: I Ti – mgr Arleta Jach, III Thho – mgr Joanna Wójcik-Kowalczyk, II R – mgr Sławomir Stojecki, III W – mgr Robert Gruszka.


Skip to content