poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces młodzieży OHP w Wojewódzkim Turnieju Piłki OrlikowejSukces młodzieży OHP w Wojewódzkim Turnieju Piłki Orlikowej

W dniu 30 września 2016 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Orlikowej Młodzieży OHP. Głównymi organizatorami i partnerami tej imprezy byli: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP, Hufiec Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim, Posłowie na Sejm RP VIII Kadencji pochodzący  z regionu piotrkowskiego i Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. W turnieju wzięło udział 15 zespołów reprezentujących poszczególne hufce z terenu całego województwa. Poszczególne drużyny zostały w drodze losowanie przydzielone do czterech grup. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”.

W tegorocznych rozgrywkach I miejsce zajęła drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, która pokonała w finale zespół z Wielunia. Drużyna z Wieruszowa natomiast zajęła III miejsce. Jest to duże osiągnięcie, gdyż w turnieju wzięło udział tak wiele drużyn.  Drużyna OHP Wieruszów wystąpiła w składzie:

Stasik Tomasz,  Okoń Kamil,  Żurek Bartosz, Tokarek Kamil,  Bartoszek Dawid, Trała Marcin,  Mrugała Rafał.

Opiekunem zespołu był wychowawca Bartosz Ignasiak.

Po zakończeniu turnieju nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, nagród i pamiątkowych medali w którym udział wzięli przedstawiciele organizatorów i osób patronujących tej imprezie. Turniej ten oprócz głównego celu jakim było wyłonienie zwycięzcy, miał posłużyć do realizacji takich pedagogicznych celów jak: kształtowanie zasad fair play obowiązujących w sportowej rywalizacji, integracja uczestników turnieju, propagowanie zdrowego stylu życia, rozwój kultury fizycznej. Obserwując doskonałe przygotowanie fizyczne zawodników a także wspaniałą atmosferę panującą podczas całego turnieju, śmiało można przypuszczać, że cele te zostały w pełni zrealizowane.

pilka


Skip to content