poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces Kingi Jasyk w I Powiatowym Konkursie “Poezja w obrazach”Sukces Kingi Jasyk w I Powiatowym Konkursie “Poezja w obrazach”

Z radością informujemy, iż uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie Kinga Jasyk z kl. III Te zajęła I miejsce w konkursie plastycznym ,,Poezja w obrazach” (kategoria szkoła ponadpodstawowa). Konkurs organizowany był przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Lututowie pod patronatem Starostwa Powiatu Wieruszowskiego.

Kinga wykonała obraz zainspirowany wierszem polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej – „Kot w pustym mieszkaniu”.

Na konkurs wpłynęło 80 prac ze szkół z terenu Powiatu Wieruszowskiego. Celem konkursu było rozpropagowanie wśród młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Wieruszowskiego twórczości Wisławy Szymborskiej – literackiej patronki roku 2023, w którym świętujemy 100. rocznicę jej urodzin. W ramach tego jubileuszu organizatorzy chcieli, aby poezja autorki została zilustrowana w formie obrazu, co miało na celu zapoznanie uczniów z dorobkiem W. Szymborskiej oraz zainteresowanie młodego pokolenia piękną i mądrą poezją.

 

Składamy podziękowania Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lututowie oraz Starostwu Powiatowemu w Wieruszowie za przygotowanie konkursu oraz piękne nagrody. Serdecznie gratulujemy sukcesu Kindze oraz życzymy dalszego powodzenia w realizacji swoich pasji.

Opiekunami konkursu byli nauczyciele bibliotekarze: Halina Paluch, Emilia Brylak-Światłowska.


Skip to content