poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic włączył się do bicia rekorduStaszic włączył się do bicia rekordu

Jak nie czytam, jak czytam.
Akcja masowego czytania.

W czwartek 1 czerwca, o 10.00  społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.  W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali  się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i młodzież   z książką w dłoni zebrali się przed budynkiem szkoły, aby zarażać innych czytaniem. Do udziału w akcji przyłączyły się Panie z  Ochotniczego Hufca Pracy w Wieruszowie. Każdy uczestnik zagłębił się przez chwilę w wybraną przez siebie  literaturę, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.  Ponieważ 1 czerwca, to również Dzień Dziecka w związku z tym  dyrektor szkoły Pani Małgorzata Nikodem złożyła wszystkim uczniom życzenia  oraz poczęstowała wszystkich cukierkami, które ufundowała Rada Rodziców.

Główne cele akcji to: promocja czytania  książek wśród uczniów i  społeczeństwa,  inicjowanie mody na czytanie, wspieranie  dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne.

W Staszicu przedsięwzięcie zorganizowała Halina Paluch – nauczyciel bibliotekarz, na zdjęciach wydarzenie uwieczniła Danuta Urbaś – pedagog szkoły.


Skip to content