poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic w Orszaku Trzech KróliStaszic w Orszaku Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2016 r. ulicami Wieruszowa przeszedł po raz trzeci wielobarwny ORSZAK TRZECH KRÓLI. W tym roku Orszak odbywał się pod hasłem: „Nade wszystko Miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie.”, nawiązując do trwającego Roku Miłosierdzia i zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m.in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem.

Także uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w tym przedsięwzięciu na wielu płaszczyznach Orszaku. Oprócz udziału naszych uczniów w służbie liturgicznej, czy w sekcji nagłośnieniowej największymi grupami naszych „reprezentantów” byli uczniowie klas pierwszych pod opieką Piotra Wyżnikiewicza, którzy przedstawili na schodach Urzędu scenkę p.t. „Diabelskie igraszki” w składzie:

Klasa 1 Telh: Małys Wiktoria, Jaroch Sara, Poślad Monika, Weszka Julia, Okoń Patrycja, Okoń Sylwia, Pasiak Marlena

Klasa 1 Ti: Kruszyński Hubert, Jasiński Michał, Mendel Maciej

Klasa 1 Ttb: Augustyniak Sandra, Klain Kamila

Klasa 1 r: Maślanka Daniel, Szachmytowski Konrad, Janas Artur.

Ponadto 9 uczniów naszej szkoły w ramach wolontariatu kwestowało podczas Orszaku, zbierając fundusze na wsparcie XXXI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY, które w tym roku pod przewodnictwem Papieża Franciszka odbędą się pod koniec lipca w Krakowie. Wiemy już, że w tym wydarzeniu wezmą udział również uczniowie i uczennice naszej szkoły. Życzymy im wielu niezapomnianych przeżyć, którymi będziemy mogli podzielić się na łamach internetowych stron naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, dzięki Państwa ofiarności zebrano sumę w wysokości 1075,20 zł, którą przesłano do „Fundacji Orszak Trzech Króli” w Warszawie.

Wolontariusze kwestujący to: Joachim Winkowski kl. 3 Ti, Patryk Witek kl. 1 R, Karolina Kozłowska kl. 2 D, Dominika Gauza kl. 2 D, Bartosz Helbik kl. 2 Ttb, Jowita Pilarz kl. 2 D, Kamil Kwapisz – absolwent, Julita Serek kl. 2 D, Oliwia Woźniak kl. 2 D – pod opieką Haliny Paluch przy współpracy z Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Wieruszowie.

Dziękujemy młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, za czynny udział w orszaku, że nie bali się oni mrozu poświęcając swój wolny czas oraz za świadectwo wiary i reprezentowanie naszej szkoły.

Do zobaczenia w przyszłorocznym Orszaku.


Skip to content