poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Staszic” na Malcie i w Hiszpanii„Staszic” na Malcie i w Hiszpanii

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica trwa realizacja projektu „Europejski fachowiec” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Po zakończeniu zajęć przygotowawczych piętnastu uczniów z Technikum Elektrycznego, Mechanicznego i Informatycznego z opiekunem Marcinem Joniakiem wyjechało na praktyki zagraniczne do Hiszpanii. Podróż rozpoczęła się w sobotę 6 maja 2017 z przed budynku szkoły na lotnisko do Wrocławia, skąd młodzież samolotem poleciała do Madrytu. W niedzielę z przewodnikiem cała grupa zwiedzała stolicę Hiszpanii. Następnie uczniowie udali się do Saragossy gdzie spędzą najbliższe cztery tygodnie…

W niedzielę 7 maja 2017 rozpoczęło swoją praktykę zagraniczną na Malcie także piętnaścioro uczennic  i uczniów  z Technikum Hotelarskiego, Technikum Ekonomicznego i Technikum Informatycznego. Ich opiekunką jest  Barbara Howis . Najpierw na lotnisko do Wrocławia a następnie samolotem na Maltę, gdzie szczęśliwie o północy wylądowali.

Już pierwszego dnia zwiedzali Liję, gdzie będą mieszkać przez cały czas pobytu a także po raz  pierwszy spotkali się ze swoimi pracodawcami. Wieczorem organizacja Improve Away zorganizowała kolację powitalną. Pierwsze dni pobytu na słonecznej Malcie i pierwsze zdobyte doświadczenia już za uczniami.


Skip to content