poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic na Intel Extreme MastersStaszic na Intel Extreme Masters

W dniu 4 marca 2016 roku uczniowie klas informatycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wzięli udział w światowych finałach Intel Extreme Masters w Katowicach. Impreza uważana jest za najważniejsze wydarzenie e-sportowe na świecie.

Czołowi e-zawodnicy przybyli do katowickiego Spodka aby walczyć o tytuł Mistrza Świata. Arena sportowa, dzięki fantastycznej publiczności, stała się miejscem światowego wydarzenia. Zmagania najlepszych graczy Counter-Strike: Global Offensive można było śledzić na trybunach sceny głównej, usytuowanej na parkiecie Spodka, natomiast Starcraft II, Rainbow Six oraz League of Legends zostały rozegrane w hali EXPO Katowice w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka.

Towarzyszące zmaganiom zawodników targi rozrywki elektronicznej. Tutaj swoje najnowsze produkty prezentowali między innymi Asus, Intel, Gigabyte, HP, MSI, Razer. Można było także zagrać w najnowszy tytułu gier komputerowych, a także przenieść się do przeszłości świata gier komputerowych. Miejsce przygotowane przez wolontariuszy śląskiego Muzeum Historii Komputerów i Informatyki zaopatrzone było w sprzęt z całkiem innej epoki. Można było zagrać w stare gry komputerowe na historycznych komputerach.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Rafał Kowalczyk, Marcin Joniak i Maciej Heidt.


Skip to content