poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic na Intel Extreme Masters w KatowicachStaszic na Intel Extreme Masters w Katowicach

W dniu 13 marca 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wzięli udział w światowych finałach Intel Extreme Masters w Katowicach. Impreza uważana jest za najważniejsze wydarzenie e-sportowe na świecie.

Czołowi e-zawodnicy przybyli do katowickiego Spodka aby walczyć o tytuł Mistrza Świata. Arena sportowa, dzięki fantastycznej publiczności, stała się miejscem światowego wydarzenia. Zmagania najlepszych graczy League of Legends można było śledzić na trybunach sceny głównej, usytuowanej na parkiecie Spodka, natomiast Starcraft II oraz Counter-Strike: Global Offensiv zostały rozegrane w nowej hali EXPO Katowice w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka.

Towarzyszące zmaganiom zawodników targi rozrywki elektronicznej Intel ESL Expo Katowice zajmowały powierzchnię 8 tysięcy metrów kwadratowych. Tutaj swoje najnowsze produkty prezentowali między innymi Acer, BenQ, Gigabyte, GoodRAM, HyperX, Logitech, Roccat, Samsung, Steelseries i Intel. Można było także zagrać w najnowszy tytułu gier komputerowych i przenieść się do wirtualnego świata dzięki Oculus Rift.

O tegorocznej edycji IEM można powiedzieć że była większa – większa przestrzeń, więcej wystawców, większa pula nagród i więcej emocji.


Skip to content