poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Staszic dla Wojtusia!Staszic dla Wojtusia!

 „Ważny jest rodzaj pomocy, który się oferuje,
ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,
z jakim tej pomocy się udziela.”
Jan Paweł II

W dniach 28 lutego i 5 marca w szkolnej bibliotece Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie  odbył się „Słodki kiermasz charytatywny” na rzecz Wojtusia z Galewic, który jest chory na SMA. Piętnastomiesięczny chłopiec potrzebuje leku, który należy podać do drugiego roku życia. Na zgromadzenie 9 milionów złotych pozostało bardzo mało czasu, dlatego w naszej szkole organizowane są różnorodne przedsięwzięcia.

„Ciasteczkowy kiermasz” zainicjowały uczennice z klasy I Dp, które do współpracy zaprosiły całą społeczność szkolną.

Wypieki przygotowali uczniowie z klas: I Dp  – Julia Borucka, Natalia Górecka, Maja Kaletańczyk, Patrycja Kuźnicka, Marta Merdacz, Martyna Pilarz, Kinga Stępień, Vanessa Szkop, Natalia Urbańska, I Tip  – Julia Makieła, Igor Trzeciak, II Tekho – Katarzyna Koper i Joanna Koper,  IV Tl – Tobiasz Biegański, Sara Józefiak, IV TTb – Kacper Bartodziejski oraz nauczyciele:  p. Wiesława Ochota, p. Małgorzata Karkoszka, p. Katarzyna Joniak, p. Elżbieta Wojtysiak, p. Joanna Suwara.

Ciasto zakupili i przekazali na kiermasz uczniowie z klasy I Tip: Dawid Cieśla, Paweł Ciupek, Norbert Drapiewski, Kasper Jasek, Mateusz Juszczak, Artur Łuźniak, Bartosz Mak, Jakub Mazurowski, Piotr Mrożek,  Paweł Śpigiel, Igor Trzeciak i Hubert Szczepański.

Organizacją akcji i sprzedażą zajęły się  uczennice z klasy I Dp: Julia Borucka, Maja Kaletańczyk, Patrycja Kuźnicka, Marta Merdacz, Vanessa Szkop, Natalia Urbańska i Marta Tomczyk.

Przedsięwzięcie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, wszystkie słodkości zostały sprzedane. Uzyskaliśmy około 1000 złotych, zebrane środki zostaną przekazane na konto Wojtusia.

Dziękujemy Całej Społeczności Staszica za ogromny     Dar Serca!             
Cieszy fakt, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć  i nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Zróbmy wszystko, by pomóc Wojtusiowi!!!

Koordynatorzy akcji:

wychowawca klasy I Dp:       Karolina Zaleśna

nauczyciele bibliotekarze:     Halina Paluch, Joanna Suwara


Skip to content