poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

STASZIC DLA SZLACHETNEJ PACZKI 2023STASZIC DLA SZLACHETNEJ PACZKI 2023

Tegoroczna Szlachetna Paczka upłynęła pod hasłem „Razem stać nas na dobro”
i podsumowując akcję, zorganizowaną przez Zespół Szkól Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica
w Wieruszowie
, trudno się z tym nie zgodzić. Wybrana przez nas rodzina pana Adama na co dzień boryka się nie tylko z problemami finansowymi, ale również zdrowotnymi, dlatego tak ważna jest pomoc, która daje radość i chwilę wytchnienia. Cieszymy się z postawy całej społeczności szkolnej oraz wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie paczki. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę  rodziców, którzy tak licznie odpowiedzieli na prośbę
o wsparcie.  Szczególnie dziękujemy rodzicom Dominika Grzesiaka za zakup zmywarki i organizację transportu do magazynu Szlachetnej Paczki oraz rodzicom Wiktorii Adamskiej za ufundowanie kuchenki mikrofalowej. Podziękowania składamy również  klasom, które wraz z wychowawcami włączyły się w zbiórkę pieniędzy bądź zakup niezbędnych rzeczy. Podziękowania dla:

klasy 1Te i wychowawcy p. Norberta Junke

klasy 1Ti2 i wychowawcy p. Katarzyny Klimas

klasy 1Teh i wychowawcy p. Roberta Gruszki

klasy 1Te i wychowawcy p. Moniki Al.- Augaidi

klasy 1Tl2 i wychowawcy p. Marzeny Miarki

klasy 1Tt i wychowawcy p. Arlety Jach

klasy 2Tb i wychowawcy p. Beaty Królikowskiej

klasy 2Te1 i wychowawcy p. Izabeli Moski

klasy 2Te2 i wychowawcy p. Barbary Howis

klasy 2 Th i wychowawcy p. Anny Lemiesz

klasy 2Ti1 i wychowawcy p. Małgorzaty Jóźwin

klasy 2Ti2 i wychowawcy p. Moniki Hejman

klasy 2Tlh i wychowawcy p. Kamili Jano

klasy 2Tt i wychowawcy p. Danuty Przybylskiej

klasy 3Tl i wychowawcy p. Joanny Bochenek

klasy 3Te i wychowawcy p. Agaty Damasiewicz

klasy 3Ti i wychowawcy p. Małgorzaty Gwiazdowskiej

klasy 3Teh i wychowawcy p. Anny Ciupek

klasy 3Ttb i wychowawcy p. Renaty Piaskowskiej- Łyjak

klasy 4Ti2 i wychowawcy p. Mateusza Dmuchowskiego

klasy 4Tl i wychowawcy p. Ewy Kowalińskiej

klasy 4 Ttb i wychowawcy p. Krzysztofa Gałęzy

klasy 5Tbhp i wychowawcy p. Jagody Kołodziej

klasy 5Tip i wychowawcy p. Katarzyny Joniak

klasy 1d i wychowawcy p. Izabeli  Machoń- Brody

klasy 1r i wychowawcy p. Eweliny Heidt

oraz wszystkich anonimowych darczyńców.

W dniach od 28.11.2023 do 12.12.2023 w bibliotece szkolnej przeprowadzono zbiórkę produktów spożywczych, środków czystości oraz artykułów szkolnych. Darczyńcy, którzy wsparli nas w tym zakresie to: Marta Kekish, Wiktor Sut, p. Paulina Szkudlarek, p. Julita Bossa- Piluch, p. Joanna Suwara, Weronika Pawlak, Miłosz Promny, Michał Goliński, p. Karolina Pietrzak, Agnieszka Baberowska, Adam Kruszczyński, Bartosz Ciesielski, p. Agnieszka Mazurowska, p. Jadwiga Kołodziej, Krzysztof Górecki, p. Joanna Bochenek, Nikola Krynicka, Nikola Henc, Hubert Prokop oraz panie bibliotekarki Monika Dawidowicz i Emilia Brylak-Światłowska, które nie tylko przyłączyły się do zbiórki, ale również pomagały kontrolować przynoszone rzeczy.

Podobnie jak w ubiegłych latach akcję Szlachetnej Paczki wsparli pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg, Ochotniczego Hufca Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy, za co w imieniu ZSP . im. S. Staszica i obdarowanej rodziny serdecznie dziękujemy.

Podziękowania kierujemy również do pracowników PKO BANK POLSKI Zespół NEMOCOD z Warszawy  oraz sklepu MAD-PAK w Wieruszowie.

Miło jest mieć świadomość, że otaczają nas ludzie są  wrażliwi na trudną sytuację drugiego człowieka. Wszyscy, którzy włączają się w akcję Szlachetnej Paczki, udowadniają, że słowa Jana Pawła II, „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, są wciąż aktualne. Jak wielkie są serca naszych darczyńców świadczy fakt, że udało się przygotować paczkę nie tylko dla jednej  rodziny, ale ( w dużej mierze) i dla drugiej, która pozostawała bez wsparcia.  W noc cudów w domach obdarowanych osób zagości szczęście, uśmiech i łzy, ale tym razem będą to łzy radości.

Nad przebiegiem akcji czuwały nauczycielki: Małgorzata Gwiazdowska i Ewelina Heidt.


Skip to content