poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

“Staszic” czyta Szekspira“Staszic” czyta Szekspira

Jeżeli w książkach czy­ta się tyl­ko to, co zos­tało na­pisa­ne, to całe czy­tanie na nic” – William Shakespeare

W związku z tym, że rok 2016 został ogłoszony Światowym Rokiem Szekspira, w dniu 13. kwietnia w naszej szkole zorganizowano akcję głośnego czytania dzieł autora. Uczniowie po krótkiej prezentacji sylwetki pisarza (w tej roli Sandra Augustyniak z klasy 1 Ttb) mogli wysłuchać fragmentów utworów w języku angielskim oraz polskim przekładzie w wykonaniu uczniów klasy 3 Tekb: Karoliny Okoń, Julii Pietrzak, Damiana Nowaka oraz Natalii Jaśniak. Nie zabrakło też okazji, aby chętni uczniowie  zmierzyli się z niełatwym zadaniem tłumaczenia fragmentów dzieł Szekspira na język polski. Akcję przygotowały: mgr Julita Bossa-Piluch, mgr Agata Damasiewicz i mgr Ewelina Heidt.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy.


Skip to content