poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sprzątamy rzekę ProsnęSprzątamy rzekę Prosnę

W dniu 5 października 2021 roku uczniowie z klas informatycznych, budowlanych i mechatronicznych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Prosną.

Spływ rozpoczęliśmy pomiędzy mostem, a stawidłami obok młyna. Popłynęliśmy w górę rzeki, aż do Mesznar i z powrotem. Na spływie nie tylko podziwialiśmy widoki i malownicze zaułki rzeki Prosny. W ramach edukacji proekologicznej sprzątaliśmy rzekę z pływających śmieci. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci. W trakcie sprzątania został znaleziony także list w butelce.

Spływ odbywał się w ramach współpracy szkoły z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz wypożyczalnią kajaków Eskapada Maciej Tarchalski z Grabowa nad Prosną. Opiekunami uczniów na spływie byli nauczyciele: mgr Sławomir Stojecki, mgr Jacek Bielecki i mgr inż. Rafał Kowalczyk.


Skip to content