poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”„Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”

W dniu 21.04.2016 r. uczestnicy hufca pracy wzięli udział w XIII edycji wojewódzkiego konkursu ,,Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy 2016’’ oraz konkursie wiedzy o Unii Europejskiej ,,Europa da się lubić’’ organizowane przez CKIW w Dobieszkowie oraz ŁWK w Łodzi.  Uczestnicy konkursu przystąpili do rywalizacji , aby sprawdzić swą wiedzę z zakresu znajomości bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy, wiedzy o strukturze, krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także w zawodach kucharz i fryzjer.

Młodzież biorąca udział w konkursie z zakresu bhp i prawa pracy rozwiązywała test przygotowany przez specjalistów PIP w Łodzi. Do konkursu przystąpiło 29 osób, z czego 2 osoby to uczestnicy hufca pracy z Wieruszowa, którzy zajęli: III miejsce – Karol Pindor (uczeń klasy II ZSP), XII miejsce – Dominika Ochocka (uczennica klasy III ZSP).

W rozegranym konkursie o Unii Europejskiej młodzież musiała się wykazać wiedzą na temat struktury Unii i parlamentu europejskiego oraz charakterystyki państw członkowskich. Uczestniczka hufca Patrycja Duchnik – uczennica klasy III ZSP w Wieruszowie zajęła bardzo dobre IV miejsce. Niestety tylko jeden punkt dzielił ją od tego, aby stanąć na podium.

W konkursie ,,Sprawny w zawodzie – kucharz’’ drużynę z Wieruszowa reprezentowali: Patrycja Galińska i Eryk Świerczyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie. W części teoretycznej kucharze rozwiązywali test, natomiast w części praktycznej musieli przygotować dwudaniowy obiad. Nasi reprezentanci podbili serca jury swoim profesjonalizmem oraz estetyką przygotowanych potraw, w związku z tym zajęli II miejsce w wojewódzkim konkursie ,,Sprawny w zawodzie – kucharz’’.  Ponadto uczestnicy konkursu od 30 maja do 1 czerwca będą reprezentować województwo łódzkie na etapie Ogólnopolskim konkursu wiedzy o Unii Europejskiej ,,Europa da się lubić’’, który odbędzie się w Kielcach. Ich zadaniem będzie przygotowanie wylosowanych dań kuchni belgijskiej.  Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w finale ogólnopolskim!

Pragniemy również podziękować Panu Michałowi Wejnerowi właścicielowi BISTRO KWADRANS za profesjonalne przygotowanie podopiecznych hufca pracy w Wieruszowie do udziału w konkursie. Zwycięstwo uczniów w dużej mierze jest zasługą doskonałego przygotowania i opieki instruktora praktycznej nauki zawodu.


Skip to content