poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie z teatremSpotkanie z teatrem

24 listopada uczniowie „Staszica” uczestniczyli w wyciecze edukacyjnej do Wrocławia.  Wzięli w  niej udział członkowie klas: 1Teh, 2Te1, 2Tlh, 4Ti2, 4Tl i 5Tip. Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia była p. Katarzyna Joniak. Opiekę nad młodzieżą sprawowały również p. Ewa Kowalińska i p. Joanna Suwara.  Wyjazd został zorganizowany za pośrednictwem Biura Podróży Polonia.

Pierwszym punkt stanowiła wizyta w Teatrze Polskim, w którym wystawiano utwór Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spektakl w reżyserii Stanisława Melskiego  przeniósł dzieło Witkacego na XXI-wieczną scenę w taki sposób, że  przesłanie „Szewców” stało się bliższe współczesnemu odbiorcy, w uniwersalny sposób ukazano krytykę systemów totalitarnych. Widzowie w krzywym zwierciadle obserwowali mechanizm rewolucji. Bezlitosną, pesymistyczną diagnozę świata polityki podano jednak w humorystycznym  wydaniu.  Minimalistyczna scenografia, wspaniała gra aktorska, idealnie wkomponowane elementy muzyki i tańca sprawiły, że  spektakl został nagrodzony owacjami na stojąco. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z reżyserem oraz aktorami.  Młodzież miała okazję zadać pytania, dzięki którym poznała arkana gry na deskach teatru oraz proces przygotowywania  sztuki.

Następnym przystankiem był kompleks Sky Tower. To właśnie tam mieści się najbardziej innowacyjna  Kręgielnia we Wrocławiu – Sky Bowling. Nasi uczniowie z wielkim entuzjazmem oddali się sportowej rywalizacji. Podczas zabawy objawiło się wiele talentów.  Ukoronowaniem dnia było otwarcie największego w Polsce Jarmarku Bożonarodzeniowego. Uczestnicy wycieczki mieli okazję przechadzać się wśród stoisk z rękodziełem, skosztować regionalnych przysmaków  i poszukiwać unikatowych pomysłów na prezenty.  Malownicza, bajkowa scenografia, unoszący się aromat korzennych przypraw oraz radosne melodie sprawiły, że był to magiczny czas.


Skip to content