poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie wigilijne – Staszic 2017Spotkanie wigilijne – Staszic 2017

Tradycyjnie – jak co roku, społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie spotkała się na wspólnym dzieleniu się opłatkiem bożonarodzeniowym.
Treść betlejemskiej nocy odnajdywaliśmy w tekstach – listach przedstawionych przez uczennice.

Listach wyrażających bunt, obojętność, samotność  ludzi. Boże Narodzenie- to czas szczególny, wyjątkowy, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy, refleksji, przywołuje w pamięci wspomnienia z dzieciństwa. Każdy człowiek nosi w sobie pragnienie, aby Święta te były pełne ciepła, spokoju, życzliwości i dobroci. Niech zgasną wszelkie spory, zapomniane urazy. Miłość i wsparcie ze strony bliskich są  jakże ważne, by  udawało nam się rozwiązać życiowe problemy.

Po wybrzmieniu refleksyjnej części naszego spotkania –  wysłuchaliśmy świątecznych życzeń wypowiedzianych przez ks. Mariusza Kubisiaka oraz dyrektor szkoły – Małgorzatę Nikodem.
Właśnie w takim momencie warto się zatrzymać i podkreślić to, jak wiele dobrego czynimy na co dzień.  Dyrektor Małgorzata Nikodem podziękowała całej społeczności szkolnej za wielkie zaangażowanie i udział w działalności dobroczynnej. Za wsparcie okazane w zbieraniu funduszy dla ludzi chorych, poszkodowanych przez los (list z podziękowaniami od rodziny poszkodowanej w pożarze), udział w „Szlachetnej paczce”, pikniku charytatywnym, za pomoc zwierzakom.
To ważne, aby każdy z nas wiedział, że dzięki swoim dobrym uczynkom  może czuć się wartościowym, potrzebnym innym człowiekiem.

Złożyliśmy sobie świąteczne życzenia a dalsza część uroczystości przeniosła się do udekorowanych sal lekcyjnych, gdzie pachniało wigilijnymi potrawami.


Skip to content