poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Spotkanie w ramach projektu czytelniczego ‘Read On’Spotkanie w ramach projektu czytelniczego ‘Read On’

17 grudnia 2019 roku w naszej szkole  odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach projektu czytelniczego ‘Read On’

Dlaczego warto czytać? Jak wszyscy wiemy, czytanie wzbogaca nas duchowo, poszerza nasze horyzonty myślowe, sprawia, że możemy przeżyć więcej niż tylko jedno życie, czytanie daje nam dużo przyjemności, a jeśli czytamy teksty w języku obcym, łączymy przyjemne z pożytecznym. Obcowanie z tekstami anglojęzycznymi, poza oczywistą przyjemnością i satysfakcją płynącą z czytania tekstów w oryginale, uczy nas rozumienia tekstów całościowo, sprawia, że przestajemy tłumaczyć tekst słowo w słowo, zaczynamy ‘myśleć w języku angielskim’ a nasze wypowiedzi, pisemne i ustne, stają się bardziej płynne, spójne i logiczne. Czytanie oryginałów pozwala również na poszerzanie i utrwalanie słownictwa oraz różnych konstrukcji gramatycznych, utrwalanie prawidłowej składni języka angielskiego i pisownię wielu wyrazów, umożliwia poznanie nowych wyrażeń oraz idiomów w języku angielskim i stosowanie ich we własnych wypowiedziach.

Na spotkaniu uczniowie prezentowali przeczytane lektury w formie streszczenia w języku angielskim, opowiadali o swoich osobistych odczuciach, związanych z omawianymi książkami oraz zachęcali swoich kolegów do sięgania po nowe pozycje książkowe spośród szerokiej oferty biblioteczki anglojęzycznej dostępnej w naszej bibliotece szkolnej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie w projekcie i życzymy miłego czytania!

Uczniowie, którzy biorą udział w projekcie:

Piotr Mazurowski klasa IV Tib

Adrian Augustyniak klasa I Tig

Paweł Ciupek klasa I Tip

Norbert Drapiewski klasa I Tip

Olaf Ceglarek klasa I Tip

Weronika Pawlak klasa II Tekho

Anna Olszowiak klasa II Tekho

Weronika Poprawa klasa II Tekho

Krystian Kucharzak klasa II Tekho

Natalia Sztukowska klasa II Ttb

Julia Drapiewska klasa II Ttb

Jakub Żłobiński klasa I Tig

Natalia Mieszała klasa III Tekho

Weronika Pawlak klasa II Tekho

Wszystkich uczniów, których pasją jest czytanie i poznawanie nowych książek oraz nauka języka angielskiego zapraszamy do włączenia się w projekt.

Więcej informacji udzielą organizatorzy projektu: mgr Julita Bossa-Piluch, mgr Katarzyna Joniak i mgr Agata Damasiewicz.


Skip to content