poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Spotkanie Przyjaciół” Impreza Integracyjna 2022„Spotkanie Przyjaciół” Impreza Integracyjna 2022

W weekend 17-18 września 2022 po raz kolejny odbyła się Impreza Integracyjna „Spotkanie Przyjaciół” oraz Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych.

Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem tablic olimpijczyków i paraolimpijczyków na wieruszowskim Rynku. W tym roku swe tabliczki odsłonili Bartłomieja Bonk– olimpijczyk –– polski medalista – sztangista i dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Lucyna Kornobys- paraolimpijka, lekkoatletka – wielokrotna złota medalistka na Mistrzostwach Polski, Świata i Europy oraz srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Dumni jesteśmy, że w uroczystości odsłonięcia tablic mogli uczestniczyć zasłużeni sportowcy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie Jakub Szczepaniak z kl. IV Tig i Oskar Wróbel z kl. IV Ttg.

Następnie kolorowym korowodem wszyscy uczestnicy i goście przeszli na wieruszowski stadion, gdzie odbył się symboliczny bieg oraz rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla osób z niepełnosprawnościami.

Natomiast w drugi dzień imprezy – 18 września w niedzielę odbył się Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych. Uwieńczeniem półmaratonu było wręczenie medali i nagród na stadionie sportowym.

Dziękujemy pani Henryce Sokołowskiej – Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” za nieustanne inicjowanie tak pięknych przedsięwzięć, wieloletnią współpracę i angażowanie naszych uczniów w pracę wolontariatu. Takie działania uwrażliwiają młodzież oraz zwiększają świadomość na temat problemów drugiego człowieka.

W tegorocznej imprezie integracyjnej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie jako wolontariusze wzięli udział: Wiktoria Włodarczyk z kl. I Te, Otylia Rybak z kl. I Te, Wiktoria Tecław z kl. I Te, Oliwia Kuleta z kl. III Tl, Wiktor Pilarz z kl. III D.

Dziękujemy młodzieży za poświęcenie swojego wolnego czasu. Uczniowie jako wolontariusze z wielkim sercem i oddaniem aktywnie wspomagali organizatorów i uczestników. Opiekę nad wolontariuszami sprawowały Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Ewelina Heidt oraz Halina Paluch – nauczyciel bibliotekarz. Honorowym gościem uroczystości była także dyrektor naszej szkoły pani Agnieszka Mazurowska.

Pracę wolontariuszy koordynowały pani Paulina Dąbrowska oraz pani Katarzyna Szwed z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie, za co im serdecznie dziękujemy.


Skip to content