poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Rynek pracy i sposoby jej pozyskiwania – doradztwo zawodoweRynek pracy i sposoby jej pozyskiwania – doradztwo zawodowe

Dnia 3 kwietnia 2017 r. mieliśmy przyjemność gościć w murach Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica Magdalenę Strugałę – doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Wieruszowie.

Uczniowie klasy III „d” wraz z wychowawczynią  Karoliną Zaleśną w ramach godziny wychowawczej uczestniczyli w warsztatach teoretyczno – praktycznych, których tematem przewodnim był Rynek pracy i sposoby jej pozyskiwania.

Uczniowie w czasie wykładu zostali zaznajomieni z obecną sytuacją na rynku pracy oraz jak ważną rolę odgrywają wykształcenie i kwalifikacje. Kolejnym etapem były ćwiczenia w grupach podczas których uczniowie wypisywali umiejętności jakie powinien posiadać pracownik w danym zawodzie. Końcowa część spotkania dotyczyła gdzie i skąd przyszli młodzi pracownicy mogą czerpać informacje dotyczące zatrudnienia w wybranym przez siebie zawodzie.

 


Skip to content