poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Relacja z praktyk w HiszpaniiRelacja z praktyk w Hiszpanii

W sobotę 6 maja nasza grupa wyjechała z Wieruszowa do Wrocławia, skąd o godzinie 20.50 odlecieliśmy do Madrytu. Podróż przebiegała bez komplikacji i o około północy szczęśliwie wylądowaliśmy na lotnisku w Madrycie, gdzie czekał na nas David opiekun z organizacji Mundus. Wraz z Nim udaliśmy się do hotelu.

W niedzielę po śniadaniu, David zabrał nas na spacer po Madrycie i pokazał nam najciekawsze miejsca, między innymi: Palacio Real de Madrid, Plaza Mayor, Templo de Debod, Plaza de Cibeles i wiele innych.

Około godziny 15-tej wyjechaliśmy autokarem z Madrytu do Saragossy, gdzie dotarliśmy w godzinach wieczornych i zostaliśmy zakwaterowani w hotelu Horus.

W poniedziałek opiekunowie z organizacji Mundus zabrali nas na krótki spacer po starym mieście w Saragossie oraz zapoznali z zasadami korzystania z komunikacji miejskiej.

We wtorek uczniowie zostali zabrani przez hiszpańskich opiekunów do miejsc odbywania praktyk, gdzie zapoznali się z pracodawcami i pracownikami oraz zostali poinstruowani w jaki sposób dostać się do swoich firm.

Pozostałą część tygodnia wypełniły praktyki w firmach i warsztatach oraz poznawanie Saragossy.

W sobotę 13 maja razem z grupą uczniów z wrocławskiego technikum pojechaliśmy na wycieczkę do miejscowości Jaca [Khaka] gdzie bardzo aktywnie spędziliśmy cały dzień.

Po dotarciu na miejsce nasz opiekun Kike zabrał nas do parku linowego [http://www.aspejacetania.com/lugares.php?idio=en&Id=114 ] gdzie mogliśmy spróbować naszych sił podczas pokonywania tras o różnym poziomie trudności.

Po zabawie w Tarzana zjedliśmy lancz na świeżym powietrzu rozkoszując się widokiem Pirenejów.

Kolejnym punktem było zwiedzanie miejscowości Jaca, w której jednym z ciekawszych obiektów jest XVI wieczna twierdza [https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaca ].

Po zobaczeniu najciekawszych miejsc udaliśmy się na kryte lodowisko [http://www.aspejacetania.com/lugares.php?idio=en&Id=17 ], gdzie w aktywny sposób spędziliśmy ponad godzinę.

Do hotelu wróciliśmy w godzinach wieczornych.

Niedziela była dniem wolnym, podczas którego większość regenerowała siły przed kolejnym tygodniem praktyk.


Skip to content