poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Rekolekcje wielkopostneRekolekcje wielkopostne

W przeżywanym obecnie Wielkim Poście społeczność uczniowska Staszica wraz z nauczycielami gromadziła się w kościele św. Stanisława w Wieruszowie, aby przeżywać swoje szkole rekolekcje. Prowadzącym spotkania był ks. Rafał Siwek, który przypowieściami Jezusa z Ewangelii o owcy, o drachmie oraz o kochającym ojcu i synu marnotrawnym poprowadził nas ku Chrystusowi w Eucharystii.

Będąc uczniami Jezusa skorzystaliśmy z tego czasu – obecności Jezusa przychodzącego w tym trudnym czasie różnych wyzwań. Ks Rafał w swoim przesłaniu – osobistym świadectwem życia wskazywał na obecność Jezusa, który wychodzi, szuka człowieka często dziś zagubionego i pogrążonego w wirze tego świata.

Niech ten czas wielkopostnych rekolekcji owocuje w duchowym rozwoju naszej społeczności w Staszicu.

Tekst – ks. Mariusz Kubisiak

Zdjęcia-Piotr Wyżnikiewicz


Skip to content