poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Przedsiębiorczość kluczem do sukcesuPrzedsiębiorczość kluczem do sukcesu

W dniu 30 maja 2017 r. w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Wieruszowie przeprowadzone zostały warsztaty z informacji grupowej z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w ramach realizacji programu autorskiego „Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu”. Program autorski poprzez warsztaty wprowadzić ma młodzież w temat dalszego przygotowania zawodowego i zrozumienia obowiązujących praw rynku.

Poznanie aktualnej sytuacji zatrudnieniowej na lokalnym rynku pracy, aktywnych metod poszukiwania pracy oraz możliwości otrzymania pracy sezonowej wyposażyła młodzież w umiejętności przedsiębiorcze i zawodowe, a także zmobilizowała młodzież do poszukiwań wakacyjnej pracy. Ponadto doradca zawodowy przedstawił młodzieży prawo pracy dla osób młodocianych i pełnoletnich, które jest niezwykle ważne dla zdrowia i bezpieczeństwa młodego człowieka.

Poprzez realizację programu autorskiego „Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu” ma wzrosnąć w młodzieży świadomość przedsiębiorcza i zawodowa, która wesprze formowanie właściwej postawy pracowniczej, a także zapozna z wyzwaniami współczesnego rynku.

Zajęcia prowadziła  Magdalena Strugała – doradca zawodowy.

Udział wzięła klasa II Technikum Ekonomicznego pod opieką Małgorzaty Karkoszki.


Skip to content