poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Profilaktyka AIDS – konkursProfilaktyka AIDS – konkurs

22 października – dziś odbył się szkolny etap Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o AIDS i Chorobach Przenoszonych Drogą Płciową zorganizowany przez wieluński SANEPiD. Na sali konferencyjnej zgromadziło się 38 uczniów z różnych typów szkół, eliminacje przeprowadziła nauczycielka chemii Iwona Kuliga-Kmiecik. Uczniowie, którzy uzyskają największą ilość punktów wezmą udział w drugim etapie konkursu w Wieluniu. W Polsce każdego dnia trzy osoby dowiadują się, że są nosicielami wirusa HIV. Statystyki są niepokojące, stąd potrzeba propagowania wiedzy o chorobie, np. poprzez konkursy. W przypadku tego wirusa mamy wpływ na jego rozprzestrzenianie. Należy tylko unikać ryzykownych zachowań. Dlatego ogromną rolę ma tutaj do odegrania edukacja i profilaktyka.

Podsumowanie konkursu odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS – 1 grudnia.


Skip to content