poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Próbny egzamin dla kwalifikacji B.30Próbny egzamin dla kwalifikacji B.30

W dniach 22 i 23 listopada 2018 rokuTechnikum Budowlanym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Wieruszowie odbył się egzamin próbny teoretyczny i praktyczny-  dla kwalifikacji B.30 –  „Kosztorysowanie i przygotowywanie dokumentacji przetargowej”.

Do części teoretycznej egzaminu próbnego przystąpiło 6 uczniów natomiast praktycznej 7uczniów.

Uczniowie w części teoretycznej odpowiadali na pytania testowe z zakresu procedury przetargowej,   zagadnień z kosztorysowania, technologii robót budowlanych w kosztorysowaniu itd. W tej części egzaminu aby pozytywnie zdać egzamin uczeń musi odpowiedzieć na 20 z 40 pytań egzaminacyjnych. Egzamin trwa 60min.

W części praktycznej uczniowie wykonują kosztorys na przygotowanym stanowisku komputerowym. Do wykonania mieli zadanie polegające na wykonaniu kosztorysu robót remontowych pomieszczeń kuchni łazienki w budynku mieszkalnym. W tej części egzaminu aby pozytywnie zdać egzamin uczeń musi wykonać 75% zadania. Czas na wykonanie egzaminu to 180min.

Trzymamy kciuki za zdających egzamin zawodowy w dniach 10 i 17 stycznia 2019r.!!!


Skip to content