poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Prezent od Fabryki Mebli „Wersal” – dziękujemy!Prezent od Fabryki Mebli „Wersal” – dziękujemy!

Podczas trwającego  w naszej szkole projektu „Dni Przedsiębiorczości” gościliśmy przedstawicieli
FABRYKI MEBLI „WERSAL” KACZOROWSCY SP.J., która mieści się w miejscowości Jankowy k/Kępna.

Historia Fabryki:
Fabryka Mebli „Wersal” to producent ekskluzywnych mebli wypoczynkowych, oferujący bogatą ofertę mebli tapicerowanych, na którą składają się trzy kolekcje: Elegance Line, Avangarde Line, Classic Line.  Siłą oraz znakiem rozpoznawczym jest wzornictwo mebli prezentowane w kolekcji mebli „Elegance Line”. To właśnie dzięki tej kolekcji Fabryka Mebli „Wersal” – zaledwie w ciągu kilku lat – zyskała sobie miano jednego z liderów wśród producentów mebli tapicerowanych w Polsce , jak również poza granicami kraju.

Fabryka Mebli „Wersal” oferując  klientom trzy kolekcje mebli stara się spełniać wszelkie ich oczekiwania, pragnienia i marzenia. Znajduje to odzwierciedlenie w formie oraz stylistyce naszych modeli. Wyroby Fabryki Mebli „Wersal” łączą w sobie estetykę, funkcjonalność i bogate wzornictwo. Na stronie internetowej Firmy czytamy: „Fabryka Mebli „Wersal” – już sama nazwa nas zobowiązuje do tego, że na tym co osiągnęliśmy nadal nie można poprzestać i należy dążyć do doskonałości w tym co lubimy i potrafimy robić najlepiej – „tworzyć z pasją” – dla wszystkich naszych Klientów”.

Fabryka Mebli „Wersal” powstała w 1989 roku w miejscowości Jankowy. Jej założycielem jest Zbigniew Kaczorowski, który swą produkcję rozpoczął – jak sam wspomina do dziś – „w małym warsztacie z jednym pracownikiem”, ale i z jedną wizją – „tworzyć meble z pasją”.

Na samym początku skoncentrowano się na produkcji mebli tapicerowanych. Z upływem czasu zakład poszerzył asortyment o narożniki kuchenne, stoły, krzesła, ławy. W późniejszym czasie dział ten został rozwiązany, a wolne moce przerobowe zostały wykorzystane do zwiększenia produkcji mebli tapicerowanych.

Miłym zaskoczeniem dla  uczniów i nauczycieli był prezent jaki otrzymaliśmy od naszych prelegentów, przedstawicieli firmy. Jest to piękny, nowoczesny szezlong.
Nazwa tego mebla wywodzi się z języka francuskiego chaise longue – jest to rodzaj kanapy w kształcie wydłużonego fotela. Podparcie nóg umożliwia odpoczynek w pozycji półleżącej. Rozkwit popularności tego mebla datuje się na XVIII i XIX wiek (styl rokoko).

Szezlong znalazł swoje miejsce w kawiarence szkolnej i będzie służył uczniom do odpoczynku.

Serdecznie dziękujemy Firmie „Wersal” za piękny i wyjątkowo wygodny mebel.   

Jednocześnie prośba do wszystkich korzystających z jego wygód  o poszanowanie, utrzymanie w czystości, a  wtedy posłuży przez długi, długi  czas.


Skip to content