poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Prace remontowe budowlanki w nowej sali lekcyjnejPrace remontowe budowlanki w nowej sali lekcyjnej

W dniach 18 ÷24.10.2018r. uczniowie Technikum Budowlanego z klasy II TtbIII Tib po raz kolejny zdobywali doświadczenie w swoim zawodzie pracując na rzecz szkoły.

Remontowali jedno z pomieszczeń szkolnych, w którym już niedługo będą odbywały się zajęcia lekcyjne.

Zadanie pierwsze – malowanie. Prace malarskie poprzedzone były naprawą dużych fragmentów powierzchni ścian, na których widoczne były głębokie pęknięcia. Uczniowie uzupełnili ubytki, wzmocnili pęknięcia, wykonali gładzie i zagruntowali ściany przed malowaniem. Niestety malowanie nie było łatwe, gdyż pomieszczenie było przez kilka lat zawilgocone i nieogrzewane, co spowodowało problemy z nakładaniem farby.

Kolejnym zadaniem było wykucie uszkodzonych i odrywających się płytek posadzkowych i niektórych elementów cokolików, skucie starego kleju i oczyszczenie powierzchni wraz z jej wzmocnieniem i przygotowaniem powierzchni pod ułożenie nowych płytek.

Układanie płytek było debiutem niektórych naszych młodych budowlańców jako posadzkarzy.

Świeży zapach farby, ciepły kolor ścian odnowionej sali sprawi, że nauka tu będzie miła, łatwa i przyjemna.


Skip to content