poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Pomimo całego zła … czyńmy dobro!Pomimo całego zła … czyńmy dobro!

Wpis ten niestety muszę rozpocząć od tragicznej informacji o nieszczęściu jakie zadziało się wieczorem 13 stycznia 2019 roku, podczas  trwania koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Prezydent miasta Gdańska, wolontariusz WOŚP – Pan Paweł Adamowicz, został  brutalnie zaatakowany  na scenie. Czynu tego dokonał uzbrojony w nóż zamachowiec.

W nocy P. Paweł  Adamowicz przeszedł długą operację, jednak lekarze nie byli w stanie Go uratować.

Tragizm tej sytuacji porusza  wyjątkowo!

„To życie zostało stracone w najpiękniejszym dniu dla WOŚP. W momencie wielkiej radości całej rzeszy ludzi, szczególnie młodych, którzy tak bardzo cieszyli się z pomagania innym, ze „Światełka do nieba” – mówi Jerzy Owsiak.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie od wielu, wielu lat bierze aktywny udział w tej szlachetnej akcji, która wyposażyła polskie szpitale w niezbędny do leczenia dzieci sprzęt medyczny.

Serdeczne podziękowania dla naszej społeczności szkolnej, która i w tym roku  składała się  na ten ważny charytatywny cel.

Równocześnie składamy kondolencje Rodzinie zmarłego.

Prezydent RP ogłosił dzień pogrzebu ś.p. Pawła Adamowicza Dniem Żałoby Narodowej.

W tym też dniu uczcimy minutą pamięci osobę zmarłego.

Dzień pogrzebu zostanie wkrótce podany do wiadomości.

W związku z tym tragicznym wydarzeniem z funkcji szefa Zarządu Fundacji  WOŚP zrezygnował Jerzy Owsiak.

„Ale warto, by nasza fundacja funkcjonowała. Składam rezygnację ze stanowiska szefa Zarządu Fundacji” – oświadczył Owsiak. Jerzy Owsiak tłumaczy, że mowa nienawiści, jakiej doświadczył On i działalność statutowa  WOŚP narastała od kilkunastu lat.

„Dziękuję za niezwykły finał, fundacja się nie podda, ale może jeśli mnie nie będzie, nie będzie tych, którzy mają takie pomysły.”

Porozmawiajmy w  szkole, w domu – o tej niepotrzebnej tragicznej śmierci, o przemocy obecnej w naszym życiu nieustannie i o tym, że jednak warto pomagać…pomimo wszystko!

Rozmawiajcie … z będącą na wyciągnięcie ręki osobą: koleżanką, kolegą, rodzicem, wychowawcą, nauczycielem…

Warto czynić dobro! Obyśmy za rok znów jednoczyli się wokół czerwonych serduszek Wielkiej Orkiestry.

Pedagog szkolny Danuta Urbaś.


Skip to content