poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej we WrocławiuPodsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej we Wrocławiu

Uczniowie naszej szkoły Natalia Sztukowska z IV klasy Technikum Budowlanego oraz Mateusz Kaniaklasy III Technikum Budowlanego zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego IX Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Finał ogólnopolski odbył się we Wrocławiu dnia 10.04.2022r.

Do III, finałowego etapu przeszło 60 uczestników. Finaliści rozwiązywali zadanie dotyczące  przedmiarowania robót ziemnych i montażowych dla wykopu pod zbiornik przeciwpożarowy o określonych parametrach technicznych.

Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, jednak to nie było wystarczające na uzyskanie najwyższych pozycji w klasyfikacji końcowej. W Olimpiadzie zostają przyznane nagrody za miejsca: I, II i III – dla osób z najwyższą punktacją.

W efekcie finalnym tego konkursu nasza szkoła ma kolejnych finalistów szczebla ogólnopolskiego, z czego się bardzo cieszymy.

W programie finału znalazł się również wykład branżowy „Budownictwo kolejowe – modernizacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym”.

Gratulujemy Natalii i Mateuszowi dotychczasowych sukcesów m.in. zakwalifikowania się do finału ogólnopolskiego. Będziemy trzymać kciuki za mniejsze i większe sukcesy i osiągnięcia dla Natalii na egzaminie maturalnym, a za Mateusza na czerwcowym egzaminie kwalifikacji zawodowych.

Zachęcamy również innych uczniów do udziału w konkursach, zdobywania doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłej pracy w zawodzie budowlanym.


Skip to content