poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Podsumowanie finału ogólnopolskiego Olimpiady BudowlanejPodsumowanie finału ogólnopolskiego Olimpiady Budowlanej

Uczeń naszej szkoły Mateusz Kaniaklasy II Technikum Budowlanego zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Budowlanej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Finał ogólnopolski odbył się on-line dnia 09.04.2021r. o godz.10.00

Do III, finałowego etapu przeszło 60 uczestników. Finaliści rozwiązywali zadanie pt. „Zestawienia parametrów technicznych i obliczenia robót ziemnych”, składało się ono z trzech części, po rozwiązaniu których uczeń przesyłał pracę do sprawdzenia.

Mateusz, jak na poziom zdobytej dotychczas wiedzy, poradził sobie z tym zadaniem bardzo dobrze, jednak to nie było wystarczające na uzyskanie najwyższych pozycji w klasyfikacji końcowej. W Olimpiadzie zostają przyznane nagrody za miejsca: I, II i III – dla osób z najwyższą punktacją.

W efekcie finalnym tego konkursu nasza szkoła ma kolejnego finalistę szczebla ogólnopolskiego, z czego się bardzo cieszymy.

Gratulujemy Mateuszowi dotychczasowych sukcesów m.in. zakwalifikowania się do finału ogólnopolskiego, zwłaszcza, że jest uczniem dopiero klasy drugiej. Przed Nim jeszcze wiele możliwości sprawdzenia wiedzy w kolejnych edycjach konkursów i olimpiad. Będziemy trzymać kciuki z mniejsze i większe sukcesy i osiągnięcia.

Zachęcamy również innych uczniów do udziału w konkursach, zdobywania doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłej pracy w zawodzie budowlanym.


Skip to content