poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Podsumowanie akcji „Szlachetna Paczka 2019”Podsumowanie akcji „Szlachetna Paczka 2019”

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich ludzi dobrej woli naszej staszicowskiej rodziny szkolnej, którzy w dniach 5 i 6 grudnia 2019 roku wzięli udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”.
Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, którzy spontanicznie i  z zaangażowaniem  – zebrali kwotę 1484 złotych i 50 groszy.

Byli to: Weronika Lemiesz, Agnieszka Juszczak, Martyna Małek, Weronika Kowalczyk, Mateusz Szewczyk i Adrian Wizner z klasy I Technikum Logistycznego po gimnazjum oraz Jakub Żłobiński z klasy I Technikum Informatycznego po gimnazjum  i…. Jego przesympatyczny Słoń.

Zebrane fundusze przekazane zostały na ręce p. Karoliny Kaźmierczak i p. Pauliny Jany ze starostwa powiatowego w Wieruszowie, które uczestniczą w „Szlachetnej paczce” i zbierają pieniądze na zakup podnośnika dla niepełnosprawnego dziecka.

Tak piszą o wybranej przez siebie rodzinie:

„Wybraną przez nas rodziną, którą chcemy objąć wsparciem jest rodzina Pana Tomasza z terenu powiatu wieruszowskiego. Pan Tomasz oraz Pani Alicja wspólnie wychowują niepełnosprawną córkę Patrycję. Mieszka również z nimi syn Jacek. Dziewczynka od urodzenia choruje na wodogłowie, porażenie czterokończynowe oraz padaczkę. Jest osobą leżącą. Od dwóch lat dziewczynka karmiona jest dojelitowo. Rodzice całe życie poświęcili chorej córce. Pan Tomasz pracuje zawodowo, natomiast Pani Alicja zajmuje się Patrycją. Rodzina utrzymuje się z pensji pana Tomasza, świadczeń przyznanych na Patrycję oraz zasiłku dla bezrobotnych, jednak po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz leczenia rodzinie pozostaje niewielka kwota w budżecie domowym.
Potrzebny jest zakup podnośnika dla niepełnosprawnego dziecka. Takie urządzenie kosztuje około 3,5 tys. zł. Wierzymy, że wspólne działanie i okazane serce pozwolą zrealizować tak ważne potrzeby rodziny i tym samy sprawić, że Święta Bożego Narodzenia będą magicznym czasem dla rodziny Pana Tomasza.”
Cieszymy się więc, że mogliśmy jako Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Wieruszowie – wesprzeć zakup tego urządzenia.

Podziękowania również dla Tych, którzy dostarczyli do pokoju pedagoga szkolnego żywność, środki  czystości, odzież.
Dary te przekazane zostały do punktu zbioru paczek w GOKSiT Sokolniki i przydzielone do rodzin, które wspomaga tamta placówka.

Raz jeszcze wielkie ukłony dla wszystkich dobroczyńców i wspaniałych wolontariuszy(wielką przyjemnością dla mnie była współpraca z Wami) za udział w akcji. 
– pedagog szkolny Danuta Urbaś.


Skip to content