poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Patryk Wróbel w ścisłym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i ElektronicznejPatryk Wróbel w ścisłym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

W piątek 10 lutego w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbył się drugi etap XL edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Olimpiada zgromadziła kilkuset entuzjastów elektroniki, informatyki i mechatroniki z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych, którzy rywalizowali w sekcji informatycznej. Są to: Wojciech Bezen, Piotr Kanclerz i Patryk Wróbel wszyscy z klasy IV technikum informatycznego.

W olimpiadzie w sekcji informatycznej wystartowało 126 uczniów z całej Polski. Patryk Wróbel zajął bardzo wysokie 11 miejsce. Miło nam poinformować, że Patryk Wróbel przeszedł do następnego etapu i będzie reprezentował naszą szkołę w etapie finałowym olimpiady, który odbędzie się 31 marca w Bieruniu. Patryk będzie miał za zadanie wykonać zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych, korzystając ze sprzętu informatycznego.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za Patryka.

Opiekunami uczestników są nauczyciele informatycznych przedmiotów zawodowych: mgr inż. Marcin Joniak i mgr inż. Rafał Kowalczyk.


Skip to content