poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Ostatnia niedziela w SaragossieOstatnia niedziela w Saragossie

Praktyki w Saragossie powoli dobiegają końca, za nami ostatni weekend w tym mieście. Po kolejnym pracowitym tygodniu uczniowie mieli w sobotę czas na regenerację sił, jakże potrzebną, ponieważ ostatni tydzień był bardzo upalny.

Na niedzielę nasza grupa zaplanowała krótką wycieczkę po Saragossie, mimo że spędziliśmy tu już 3 tygodnie, wielu interesujących miejsc nie mieliśmy okazji zobaczyć.

Spacer rozpoczęliśmy od Palacio de la Aljaferia, warownego pałacu z czasów mauretańskich, która to budowla pochodzi z drugiej połowy XI wieku i jest jednym z niewielu obiektów tego typu zachowanym w tak dobrym stanie.

Następnie udaliśmy się na Plac Europejski aby obejrzeć z bliska znajdujący się tam pomnik o nazwie „Obelisco Europa”, jest to obelisk o wysokości 33 metrów umieszczony pośrodku eliptycznego placu.

Kolejnym punktem zwiedzania były fragmenty murów rzymskich, pochodzących z 5 w.n.e. oraz znajdujący się w tym samym miejscu pomnik Cezara Oktawiana Augusta, który w tamtym okresie założył w Saragossie kolonię rzymską.

Wycieczkę zakończyliśmy na placu Pilar, na którym poza bazyliką znajdują się również bardzo ciekawa fontanna i inne obiekty współczesnej architektury.


Skip to content