poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Ostatni tydzień praktyk na FuertaventuraOstatni tydzień praktyk na Fuertaventura

Ostatni tydzień praktyk na Fuertaventura upłynął bardzo szybko. Uczniowie codziennie wykonywali  zadania w miejscach odbywania swoich praktyk. Ostatni tydzień był też podsumowaniem całego pobyt. Pracodawcy uzasadniali je: sumiennością, rzetelnością i bardzo dużym zaangażowaniem praktykantów w powierzane obowiązki.W ostatni weekend naszego pobytu- w sobotę- opiekunowie zorganizowani wycieczkę dla całej grupy do Dunas de Corralejo – wydmyna Fuerteventurze.

Park Przyrodniczy Wydm Corralejo (Parque Natural de las Dunas de Corralejo) został w 1982 roku mianowany Parkiem Narodowym.Jest to niezwykle piękne miejsce – piaszczyste wydmy zajmują powierzchnię ponad 2000 hektarów. Wydmy pokrywa drobny piaseczek który lekko zacina po nogach. Piasek ma odcień bieli, co sprawia, że to miejsce jest jeszcze piękniejsze.Jest to wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników plaż. Piękne piaszczyste plaże i turkusowa woda ciągnął się przez kilka kilometrów zapraszając do kąpieli. Miejsce przepiękne i godne polecenia. Poza zwiedzaniem wydm, młodzież skorzystała również z piaszczystych pląż i bajecznie turkusowej wody Oceanu. Czas wolny uczniowie wykorzystywali również na samodzielne wycieczki: Wulkan w LaJares Carderon Hondo, Plaże Popcornowe, których jest tutaj bardzo dużo, ale także odpoczywali w bardzo atrakcyjnym otoczeniu naszego hotelu.

W tym tygodniu opiekunowie grupy wraz z pracownikiem Organizacji Marco odwiedzili kolejne miejsca pracy uczniów: FuerteCharter, gdzie praktyki odbywają uczniowie Technikum Mechatronicznego: Bartłomiej Rosiński i Kacper Rabiega, Volcan Integral Services, gdzie praktykę odbywają uczniowie Technikum Mechatronicznego: Kacper Kaleta, Maciej Sowa i Maciej Urbanek a także Arena Beach Hotel, w którym pracują Uczniowie z Technikum Budowlanego: Julia Biegańska, Aleksandra Brylak, Mateusz Pietrzak oraz Uczennice Technikum Hotelarskiego: Natalia Janik i Aleksandra Owczarek i uczeń Technikum Logistycznego Maciej Tujek. Z wizytą byliśmy również w Arena Suite Hotel, gdzie praktyki odbywają także uczennice Technikum Hotelarskiego: Julita Jankowska i Weronika Zawada, oraz uczeń Technikum Logistycznego: Mateusz Krzyżanowski. Pracodawcy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat naszych uczniów. Podkreślali, że praktykanci bardzo dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków, chętnie pracują i mają  pozytywny stosunek do pracy i współpracowników.     Wszyscy praktykancie otrzymali celujące oceny.

Tak dotarliśmy do końca naszej przygody. Trudno było rozstać się z tak pięknym miejscem. Po czterech tygodniach w innym kraju, w innej kulturze, bogatsi o wiele doświadczeń wracamy do Polski. Do rodzin, bliskich, do przyjaciół, którzy z tęsknotą czekali  na nasz powrót.

Projekt „Europejski fachowiec III”, który jest realizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.


Skip to content