poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Orszak Trzech KróliOrszak Trzech Króli

6 stycznia 2023r. po raz dziesiąty w naszym mieście mogliśmy uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Z każdej wieruszowskiej parafii wyruszyły mniejsze orszaki, by na moście rzeki Prosny połączyć się w jeden wielobarwny Orszak, który zmierzał do szopy betlejemskiej usytuowanej przy miejskiej bibliotece. Po drodze, w rynku zostały odegrane dwie sceny a jedną z nich – scenę „Walki dobra ze złem” – odgrywała młodzież naszej szkoły w składzie: Kołodziej Wiktoria, Krzywańska Martyna, Mleczko Sylwia, Szczecińska Julia, Wójcika Amelia, z klasy 1Tlh oraz Wodnik Marcel z klasy 2Ti.

Bardzo duża ilość pochwał, jakie usłyszałem od uczestników i organizatorów Orszaku sprawia, że z ogromną przyjemnością dziękuję wyżej wymienionym osobom za świadectwo wiary podczas odgrywania naszej scenki.

Niech Dziecię Jezus z Betlejem Wam błogosławi.


Skip to content