poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Olimpiada Ekonomiczna – etap szkolnyOlimpiada Ekonomiczna – etap szkolny

5 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się I etap XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Olimpiada ta jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

Hasłem przewodnim bieżącej edycji Olimpiady jest „Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji”. Honorowy patronat nad XXVIII Olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W naszej szkole do udziału w Olimpiadzie przystąpiło 18 uczniów i uczennic z klas: II, III i IV technikum ekonomicznego. Najlepszy wynik osiągnęła Sylwia Jastrząbek z klasy II Technikum Ekonomicznego. Gratulujemy. Członkami komisji szkolnej OWE były: Małgorzata Karkoszka (przewodnicząca), Wioletta Żywioł, Karolina Zaleśna i Barbara Howis. Test z rozwiązaniami z I etapu Olimpiady z 5.11.2014 oraz szczegółowe informacje na jej temat dostępne są na stronie owe.pte.pl.

Zestawy z prawidłowymi odpowiedziami XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej (pdf)


Skip to content