poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Olimpiada Budowlana – „Buduj z pasją”Olimpiada Budowlana – „Buduj z pasją”

W dniu 08.12.2016r. uczniowie Karolina KarszniaMariusz Myszor z klasy III Technikum Budowlanego w Wieruszowie  wzięli udział w VI edycji Olimpiady Budowlanej „BUDUJ Z PASJĄ”. Etap regionalny odbywał się w Wieluniu i obejmuje województwa łodzkie, wielkopolskie i opolskie. Organizatorem jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej BUDOWLANI  z siedzibą w Kielcach.

Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w tym konkursie. Do konkursu zgłosiło się dziewięć szkół, w większości uczniowie z klas zawodowych.

Nasza drużyna jako jedyna była w składzie mieszczanym, a Karolina jako jedyna dziewczyna uczestniczyła w zmaganiach z kolegami.

Olimpiada składała się z 2 etapów: teoretycznego trwającego 60 min, w którym uczniowie odpowiadali na pytania zamknięte i oceniany był każdy zawodnik indywidualnie. Po przerwie zawodnicy przystąpili do etapu praktycznego trwającego 180min, w którym zadaniem dla drużyny było wykonanie zabudowy pionu sanitarnego z płyt g-k. Na etap praktyczny każda z drużyn musiała zapewnić sprzęt i narzędzia wg specyfikacji.

Z części teoretycznej uczniowie z Wielunia zajęli pierwsze miejsce uzyskując ex aequo pierwsze miejsce po 34pkt., w tej części Mariusz uzyskał 32 pkt zajmując drugie miejsce. Karolina została oceniona przez jednego z obserwatorów konkursu za najlepszego zawodnika w części praktycznej.

Nasi uczniowie w klasyfikacji końcowej zdobyli 90pkt na 120, dla porównania zwycięzcy 101pkt. W ostatecznej klasyfikacji szkół budowlańcy ze Staszica zajęli piąte miejsce.

Dla naszych uczniów był to pierwszy konkurs z wykonaniem zadania praktycznego i wypadli w nim rewelacyjnie z uwagi, iż program nauczania w technikum nie obejmuje robót wykończeniowych w części praktycznej.

Wielkie brawa dla Karoliny i Mariusza za udział w konkursie, wielkie zaangażowanie w wykonanie zadania i chęć pogłębiania wiedzy z branży budowlanej.

Opiekun podczas konkursu: Beata Królikowska.