poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Ogólnopolski Dzień Głośnego CzytaniaOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W piątek 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki i ich czytanie. Święto zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy również w naszej szkole. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zatem 29 września 2017 r. na każdej lekcji nauczyciele z młodzieżą  przez chwilę głośno czytali.

Na kolejne głośne czytanie zapraszamy wszystkie klasy  już w październiku, do biblioteki szkolnej –  z okazji corocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku będziemy czytać wiersze Haliny Poświatowskiej.


Skip to content