poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Odwiedziny uczestników Hufca w Hospicjum w MirkowieOdwiedziny uczestników Hufca w Hospicjum w Mirkowie

23 lutego 2017 roku młodzież Hufca Pracy 5-20 z Wieruszowa wraz z komendantem i wychowawcami udali się z darami do Hospicjum Sióstr Antoninek w Mirkowie. To już tradycja w naszym hufcu, że  pamiętamy o tych, których los doświadczył chorobą i samotnością. W tym roku na dzień odwiedzin wybraliśmy Tłusty Czwartek, aby choć w niewielkim stopniu osłodzić pensjonariuszkom czas rekonwalescencji i życzyć im powrotu do zdrowia. Podczas wizyty w hospicjum uczniowie wręczyli dary, których sponsorami byli nasi pracodawcy. Prezenty zapakowały i ozdobiły pięknymi malunkami nasze podopieczne. Oprócz tego, dziewczęta podarowały przebywającym w hospicjum własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz pączki przygotowane przez naszego pracodawcę. Miło patrzeć jak wiele radości można sprawić dobrym słowem i uśmiechem. Następnie siostra Renata prowadząca hospicjum, przybliżyła młodzieży historię swojego życia oraz powstania hospicjum. Uczniowie ze skupieniem słuchali opowiadania siostry. W ramach podziękowania wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz młodzieży. Było to wydarzenie, które wzbudziło we wszystkich osobach pozytywne emocje, a samym pensjonariuszkom przyniosło mnóstwo radości i pokrzepienia. Dla naszej młodzieży spotkanie ze starszymi, chorymi ludźmi było także wielkim przeżyciem.


Skip to content