poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Obrazy igłą malowane – relacja z wystawyObrazy igłą malowane – relacja z wystawy

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy prac Aliny Maślanki „Podróże igłą malowane”. Wystawa otwarta została  w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie.

Miło było poznać postać nietuzinkową, kobietę-  pasjonatkę pięknej formy twórczości artystycznej. Pani Alina  tworzy wyjątkowe, wyszywane obrazy. Precyzja i zamiłowanie do wyszywania haftem krzyżykowym (choć nie tylko) wzięła się za pewnie z tego, że jest zdeklarowaną matematyczką.

Była nauczycielka matematyki świat iksów (x) krzyżyków opanowała perfekcyjnie.

Obrazy przedstawiają całą plejadę pięknych krajobrazowo  miejsc, budowli, świat przyrody.

Oglądając prace –  jednocześnie podróżujemy po całym świecie!

Dziękujemy Pani Alinie za opowieści o swojej pasji i za ciepło jakie wokół siebie roztacza.

Bardzo sympatycznie spędzona godzina lekcyjna.. i może spotkanie to rozbudzi w młodych ludziach chęć do podążania śladami artystki.

Relacja zapożyczona z Tugazety:


Skip to content