poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek SzkolnychObchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 20-lecia Powiatu Wieruszowskiego i wielu jeszcze innych jubileuszowych rocznic, których sejm ogłosił obchody na rok 2018 w dniach od 15.10.2018 r. do 25.10.2018 r. nauczyciele bibliotekarze realizowali projekt.

W tych dniach  Nauczyciele  ZSP im. Stanisława Staszica wraz z Uczniami uczestniczyli w przygotowanych zajęciach edukacyjnych.

W czytelni  biblioteki szkolnej wyeksponowano wystawy: „Powiat wieruszowski w obiektywie wczoraj i dziś”  oraz „100-lecie Nieodległości”.  Zwiedzanie poprzedzała prelekcja  na temat przyszłości książki oraz Patronów Roku 2018.  Uczniom został wyświetlony również  film edukacyjny: „Przystanek Niepodległość”. Na każdym spotkaniu  tradycyjnie odbyła się akcja głośnego czytania. W tym roku czytaliśmy dla Niepodległej ze szczególnym uwzględnieniem  myśli Jana Pawła II, Zbigniewa Herberta, Ireny Sendlerowej oraz teksty innych autorów o tematyce patriotycznej.

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom i Młodzieży
za udział w zorganizowanym przedsięwzięciu.

Nauczyciele bibliotekarze
Halina Paluch
Joanna Suwara


Skip to content