poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MajaObchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Konstytucja III  Maja  była pierwszą nowoczesną konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 223 lata temu, 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 maja. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego.”

Uroczystość upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja odbyła się 28 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. W uroczystości wzięli udział: starosta Andrzej Szymanek, przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, Radni Powiatu Wieruszowskiego, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu wieruszowskiego, komendanci Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie oraz szefowie inspekcji.
Społeczność szkolną „Staszica” reprezentowali tegoroczni abiturienci , dyrekcja szkoły, nauczyciele.

Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostały uświetnione występem artystycznym następujących uczennic i uczniów: Sandra Augustyniak, Agnieszka Melkowska, Patrycja Okoń, Marlena Pasiak, Małgorzata Bystrek, Marta Kowalińska, Dagmara Kasprzak, Dagmara Kanicka, Weronika Tomaszewska, Paulina Zimoch, Natalia Sułkowska, Hubert Owczarski, Adam Cyga, Adrian Michalski, Grzegorz Różański, Krzysztof Kasendra, Łukasz Konat, Grzegorz Głowacz, Sebastian Owczarek, Patryk Zgadzaj.
Poczet sztandarowy: Julia Weszka, Monika Poślad, Wiktoria Małys, Sebastian Juszczak.

Szczególne podziękowania dla Michała Kniecia i Marka Błażejewskiego, którzy już po raz ostatni wystąpili w rolach realizatorów nagłośnienia uroczystości.

Opiekę artystyczną  sprawowali nauczyciele Ewelina Heidt i Krzysztof Gałęza.

Społeczność szkolna „Staszica” życzy Wszystkim uroczystego i radosnego  świętowania.

Niech każdy postara się wywiesić flagę państwową.


Skip to content