poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Noł Nejm Foto Wier w projekcie „650/2018-mamy to!”Noł Nejm Foto Wier w projekcie „650/2018-mamy to!”

Projekt „650/2018-mamy to!”, którego pomysłodawcą jest wieruszowska grupa młodzieży Noł Nejm Foto Wier pod egidą Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, sfinansowany został ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach konkursu specjalnego Równać Szanse.

Celem projektu było wykonanie 650 fotografii mieszkańców naszego miasteczka oraz okolic i uwiecznienie dla potomnych wizerunek jak największej liczby mieszkańców Wieruszowa, zarówno tych najmłodszych jak i najstarszych, by być może podczas obchodów 700-lecia ktoś zastanowił się nad tym, jacy ludzie mieszkali w Wieruszowie w 2018 roku.

Całość projektu zwieńczyła wystawą w plenerze, którą można było oglądać podczas uroczystych obchodów 650-lecia Miasta Wieruszów. Każdy uwieczniony na zdjęciach mieszkaniec mógł zabrać swoje zdjęcie na pamiątkę.

Dodatkowo wybrane zdjęcia będą cyklicznie drukowane w gazecie ŁĄCZNIK.

Galeria wszystkich zdjęć jest dostępna na stronie internetowej

www.650.mgbp-wieruszow.pl

Wśród twórców galerii są uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Olek (1 Ti :-) ), Marcin Śniady (1 Ttb), Stanisław Synowiec (1 Ti). Za stronę internetową odpowiadał Rafał Kowalczyk (nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym).

Pozostałe osoby uczestniczące w projekcie to: Wiktoria Fronia, Maja Królak, Aneta Mielcarek, Marta Gabas, Maria Żbik, Natalia Chwał, Klaudia Chwał, Julia Cieplik, Maciej Puchalski, Konrad Pawlaczyk, Aneta Możdżanowska, Tomasz Cieśla.

Poniżej wybrane zdjęcia z galerii „650/2018-mamy to!”