poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Nastrojowy Jazz i nastrojowe światło! Warto posłuchać i zobaczyć!Nastrojowy Jazz i nastrojowe światło! Warto posłuchać i zobaczyć!

W niedzielę 15 października o godzinie 18.30 w Kościele p.w. NNMP w Wieruszowie Podzamczu rozpocznie się koncert „Muzyka na Trąbkę i Organy” Macieja Fortuny.

Lubisz nastrojową, jazzową  muzykę? Nie jesteś w tym osamotniony! Dołącz do grupy tak samo muzycznie zakręconych słuchaczy!   A może spróbujesz posłuchać jazzu po raz pierwszy?

Muzyka na Trąbkę i Organy, to muzyka pełna przestrzeni, światła i zniewalającej intymności. Kompozycje Fortuny bazują, w znacznej mierze, na motywach późnośredniowiecznej liturgicznej muzyki organowej. Dodatkowy walor koncertowi nadają autorskie wizualizacje inspirowane tematycznymi obrazami. Śpiewna, wiodąca prym trąbka, patetyczne, majestatyczne organy oraz video-art tworzą intrygujące wydarzenie artystyczne, które uruchamia rozmaite kanały ludzkiej percepcji świata i pobudza do refleksji.

maciej fortuna – MUSIC FOR TRUMPET, PIPE ORGAN, JAZZ SEXTET AND VISUALS from Fortuna Music on Vimeo.

Koncertują:

Maciej Fortuna – kompozycje, aranżacje, trąbka.

Filip Chojnacki – organy

Vj Pillow (Paweł Wypych) – wizualizacje

VJ Masha (Maciej Szałek) – wizualizacje

Maciej Fortuna –  polski trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny. 

Koncertuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Wciąż poszukuje nowych form wyrazu. Poza kreowaniem własnego języka muzycznej ekspresji i rozwijania palety brzmień Maciej Fortuna eksperymentuje z live electronics i elektronicznym przetwarzaniem dźwięku trąbki. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video. Wykłada jako adiunkt w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Filip Chojnacki – pianista, organista, muzyk sesyjny i kompozytor, aktywny uczestnik poznańskiego życia muzycznego. W swojej twórczości swobodnie porusza się pomiędzy muzyką klasyczną i improwizowaną, nie stroniąc od fascynacji muzyką latynoską i jazzową.

VJ Pillow (Paweł Wypych) – swoje pierwsze działania jako VJ rozpoczął w 2010 roku podczas “We Want You”, cyklu imprez z muzyką elektroniczną, którego był współorganizatorem.

Maciej Szałek (VJ Masha) – programista, trębacz, VJ. Interesuje się łączeniem muzyki z nowymi i innowacyjnymi technologiami Jest twórcą aplikacji Stretch Milian. Realizował wizualizacje do takich projektów muzycznych jak BOX czy Music for Mr. Fortuna.

maciejfortuna.pl

www.fortuna-music.com

https://www.facebook.com/maciej.fortuna


Skip to content