poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Narodowe Czytanie – „Nad Niemnem” Elizy OrzeszkowejNarodowe Czytanie – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

8 września b.r., uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie uczestniczyli w kolejnej odsłonie Narodowego Czytania, akcja odbywała się na wieruszowskim rynku w parku przy pomniku św. Floriana.

W wydarzeniu brali udział: uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, władze naszego miasta, przedszkolaki, bibliotekarze. Fragmenty książki czytali również przedstawiciele Klubu Seniora oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Gloria Victis. W tym roku czytaliśmy powieść E. Orzeszkowej „Nad Niemnem” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica podczas czytania lektury reprezentowali nauczyciele: Joanna Suwara, Ewa Kowalińska, Halina Paluch i Emilia Brylak-Światłowska, uczniowie Wiktoria Tecław kl. II Te2, Paweł Ciupek i Piotr Mrożek z kl. V Tip oraz klasa III Te.

Wydarzenie na fotografiach uwieczniły Oliwia Dujka z kl. IV Tl i Julia Makieła z kl. V Tip pod opieką nauczycielki Katarzyny Joniak.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za poświęcony czas, przygotowanie strojów oraz zaangażowanie w wydarzenie.

Dziękujemy koordynatorom akcji Paniom z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie oraz wszystkim Koleżankom z pozostałych bibliotek publicznych i szkolnych w Wieruszowie za wspaniałą atmosferę i miłą współpracę.


Skip to content