poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Narodowe Czytanie 2016Narodowe Czytanie 2016

4 września br. w niedzielne popołudnie od godz.1600, przy Florianie na wieruszowskim rynku odbyło się wspólne czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Akcja objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej pn. „Narodowe Czytanie”.

Organizatorami przedsięwzięcia były: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. S. Reymonta w Wieruszowie oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie.

Do akcji jak co roku przyłączyły się: Przedszkole Samorządowe nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1, Gimnazjum nr 1 wraz z aktywem bibliotecznym oraz grupą „Pajacyk”, Gimnazjum nr 2 z aktywem bibliotecznym Klub Regionalno-Historyczny „Gloria Victis” oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. Władze samorządowe reprezentował wicestarosta wieruszowski Mirosław Urbaś. Całą imprezę prowadził Pan Bolesław Bednarek.

Imprezie uroku dodały piękne przebrania w rzymskie stroje oraz warsztaty splatania wieńców laurowych oraz wystawa różnych dzieł „Quo vadis”. Zainteresowani otrzymywali pamiątkową pieczęć wydarzenia.


Skip to content