poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Najsprawniejsza Szkoła w Powiecie WieruszowskimNajsprawniejsza Szkoła w Powiecie Wieruszowskim

W dniu 12.12.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyła się I edycja zawodów sportowych pod nazwą „Najsprawniejsza Szkoła w Powiecie Wieruszowskim”. Zawody były skierowane do uczniów szkół podstawowych naszego powiatu i miały na celu popularyzację aktywności fizycznej jak również wyłonienie najsprawniejszej szkoły naszego powiatu.

Reprezentacja szkoły musiała składać się z 10 zawodników tj. po dwie osoby (chłopiec i dziewczyna) z klasy 4,5,6,7,8.

Zawody były również świetną okazją do integracji dzieci i młodzieży naszego powiatu oraz promocji naszej szkoły wśród przyszłych absolwentów szkół podstawowych.

W pierwszej edycji zawodów wzięło udział 5 szkół podstawowych a rywalizacja polegała na 3 krotnym przebiegnięciu toru przeszkód. Każdy wyścig zawierał inne elementy techniczne. Elementy toru zostały dostosowane do najmłodszych uczestników.

Nie zabrakło również dogrywki o 3 miejsce pomiędzy Sokolnikami a Bolesławcem, którą ostatecznie zwyciężyła szkoła podstawowa z Sokolnik.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

  1. SP Galewice
  2. SP nr 1 Wieruszów
  3. SP Sokolniki
  4. SP Bolesławiec
  5. SP Osiek

Zawody odbyły się we współpracy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie i Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, które wspólnie ufundowały liczne nagrody w postaci medali, pucharów, piłek, akcesoriów rowerowych.

Nagrody wręczyli Starosta Powiatu Wieruszowskiego Pan Stefan Pietras i dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie Pani Agnieszka Mazurowska.

Organizatorzy zawodów bardzo dziękują za pomoc w sędziowaniu młodzieży z profilu budowlanego.

Organizatorzy
Sławomir Stojecki
Robert Gruszka
Rafał Kowalczyk
Paweł Moska
Beata Królikowska


Skip to content